Polska Liga
Od Ekstraklasy do III Ligi
Strony Klubowe Mazowsza
Bór Regut 0 : 3 Promnik Łaskarzew
Przed meczem z Borem Regut wszyscy drżeliśmy o wynik... Wiedzieliśmy, że porażka nie wchodzi w grę i bardzo wierzyliśmy w to, że drużyna wreszcie zaskoczy.
Udało się! Nasz zespół wyszedł na to spotkanie niezwykle zdeterminowany i właściwie od 1 minuty widać było kto będzie dziś dzielił i rządził na boisku.
Były sytuacje bramkowe, które prędzej czy później musiały przynieść upragnione gole.
Wszystko zaczęło się w 33 minucie kiedy to sędzia zasygnalizował faul, a następnie wskazał na wapno. Do piłki podszedł Pietryka, który pewnym strzałem wyprowadził nasz zespół na prowadzenie.
W tym miejscu należy wspomnieć, że kilka minut wcześniej Promnik marnuje dwie stuprocentowe sytuacje....
Tuż po strzeleniu gola mamy kolejną setke, ale znów brakuje nieco dokładności.
Po przerwie Promnik znów rzuca się do walki. Widać było że skromne 1:0 w tym meczu jest dla naszych chłopców niewystarczające
W 64min upór i walka o każdą piłkę wreszcie przynoszą efekty. Bramkę na 2:0 strzela Jarzyna dla którego jest to już drugie trafienie w tym sezonie. Oby tak dalej Piotrek!
Wydawało by się, że jest już po meczu tymczasem my dalej cisnęliśmy rywala. Efektem niezłej gry jest bramka samobójcza jednego z zawodników Boru, która definitywnie zakończyła ten mecz.
Z czysto dziennikarskiego obowiązku należy wspomnieć o tym, że ŁKS kończył to spotkanie w 10 bowiem czerwony kartonik obejrzał ( naszym zdaniem nieco przedwcześnie ) Kuba Brzostowski.
Podsumowując: Gratulujemy zwycięstwa i przełamania na ktore wszyscy tak bardzo czekaliśmy. Miejmy nadzieję, że bez tego olbrzymiego bagażu emocjonalnego najbliższy mecz z Vulcanem znów pojdzie po naszej myśli. Najwyższy czas odczarować boisko przy ul. Kusocińskiego.
Piotr Jarzyna
Najważniejszym momentem meczu była strata bramki na 1 do 0 już w 1 minucie. Efektem było to, że to my musieliśmy wziąć się za grę i kreować sytuacje. Burza mogła grać to co do czego była przygotowana, czyli szybkie kontrataki i silna obrona. Niestety nasze dobre wejście w drugą połowę nie przyniosło efektów i straciliśmy bramkę na 2:0 To nas całkowicie załamało.
admin wrzesień 04 2019 21:21:39 0 ˇ 485
Promnik Łaskarzew 0 : 2 Burza Pilawa
Po dwóch kolejnych porażkach z rzędu przyszedł czas na pojedynek z Burzą Pilawa.
Nawet w najczarniejszych snach nikt nie przypuszczał, że nasza drużyna po trzech pierwszych kolejkach warszawskiej A Klasy może mieć na swoim koncie 0 punktów.
Aby uniknąć tego nieciekawego scenariusza należało zapunktować z Pilawą, która do Łaskarzewa jak zwykle przyjechała bardzo zmotywowana
Niestety stało się najgorsze... Po raz kolejny zagraliśmy poniżej swoich oczekiwań i znów zeszliśmy z boiska pokonani.
Goście nie zagrali może koncertowo, ale to co pokazali w Łaskarzewie zupełnie wystarczyło by zgarnąć komplet oczek.
Co dalej z Promnikiem Łaskarzew? Czy doczekamy się przełamania i powrotu na odpowiednie tory?
Przed sezonem wielu liczyło na to, że spadek do A Klasy to tylko chwilowy koszmar tymczasem sytuacja na dziś wygląda tak, że bliżej nam do klasy B niż powrotu do okręgówki.
Żal patrzeć na to co się dzieje z naszymi seniorami tym bardziej, że zapowiedzi przedsezonowe były obiecujące.
Konia z rzędem temu, kto wprowadzi do szatni naszego zespołu trochę tlenu. Otrząśnięcie się po tak fatalnym starcie sezonu to prawdziwa sztuka.
A co przed nami? Już 8 września 2019r o godzinie 16 zagramy na wyjeździe z Borem Regut, który do tej pory zgromadził na swoim koncie 3 punkty po gładkim zwycięstwie z rezerwami Józy.
Spójrzmy prawdzie w oczy - to nie my będziemy w tym pojedynku faworytami.
Tak czy siak tradycyjnie trzymamy kciuki za nasz zespół wierząc, że najgorsze już za nami. W meczu z Borem w grę wchodzi tylko zwycięstwo!
Józefovia II Józefów 2 : 1 Vulcan Wólka Mlądzka
Sobota godz 14 : 30 sędziują : Kuźnik , Serafinowicz , Lepianka .
Bramki gospodarze : Aziz - 26 , Makulec - 78 min .
Bramki goście : Grabowski - 45 min .
KS Wesoła       Amur Wilga
KS Wesoła 4 : 1 Amur Wilga
Sobota godz 15 : 00 sędziują : Pietrzak M , Szynkowski , Misiowski .
Bramki gospodarze : Wołowicz , Wołowicz , Żaboklicki , Zając
Bramki goście : brak danych
Zły Warszawa       Advit Wiązowna
Zły Warszawa 3 : 1 Advit Wiązowna
Sobota godz 17 : 30 sędziują : Ozga , Bartnicki , Mostowska .
Bramki gospodarze : Malinowski - 6 , Banecki - 79 , Gerasimiuk - 84 min.
Bramki goście : Wesołowski - 43 min .
SRT Halinów       Start Otwock
SRT Halinów 1 : 3 Start Otwock
Niedziela godz 16 : 00 sędziują : Mandes K , Pietrzyk K , Kądziela .
Bramki gospodarze : Gomulski - 55 min .
Bramki goście : Kuca - 63 , Gałązka - 66 , Zapaśnik - 68 min
Wisła Maciejowice       Bór Regut
Wisła Maciejowice 4 : 1 Bór Regut
Niedziela godz 16 : 30 sędziują : Wieliczko , Krogulski , Pawelec .
Bramki gospodarze : Włodarczyk - 45 , Krogolec - 55 , Siembora - 56 , 77 min .
Michał Jankowski
Uważam, że mecz na pewno dużo wygodniejszy niż poprzedni ze względu na wyższy poziom przeciwnika. Mieliśmy swoją chwile którą wystarczyło dotrzymać do końca w celu uzyskania korzystnego wyniku lecz przeciwnik wykorzystał dosyć podstawowy błąd naszej obrony podcinając nam skrzydła poprzez strzelenie bramki wyrównującej. Brakowało nam kilku podstawowych zawodników jak i zmienników co oczywiście wpłynęło na wygląd całego meczu.

Przed meczem wiedzieliśmy, że to jest jedna z najlepszych drużyn w lidze, ale to nas jedynie bardziej motywowało żeby wyjść na boisko i zagrać dobry mecz. Niestety po bardzo dobrym wejściu w drugiej połowie nie udało nam się dowieść korzystnego rezultatu do końca. Pogoda nie sprzyjała, a rywal jak już wcześniej wiedzieliśmy był bardzo dobry.
admin sierpień 26 2019 17:17:53 0 ˇ 480
Start Otwock 3 : 2 Promnik Łaskarzew
Jadąc na mecz do Otwocka wiedzieliśmy, że o jakiekolwiek punkty będzie bardzo ciężko.
W pierwszej kolejce Otwock rozgromił swojego przeciwnika natomiast my ponieśliśmy sromotną porażkę w Maciejowicach.
Nie oszukujemy się gospodarz tego meczu upatrywany jako jeden z głównych faworytów do awansu miał nas po prostu "rozwalić" nie pozostawiając złudzeń swoim przeciwnikom kto w tym roku będzie rządził w warszawskiej Klasie A.
Zaczęło się bardzo źle ponieważ już w pierwszej odsłonie straciliśmy gola....
W drugiej połowie Jarzyna skutecznie odpowiedział i ku zaskoczeniu kibiców zgromadzonych na stadionie w Otwocku zrobiło się 1:1.
Przebieg tego meczu wskazywał na to, że gospodarze niebawem ponownie wyjdą na prowadzenie tymczasem my niepostrzeżenie zadaliśmy cios nr 2.
Strzelcem gola Paśnicki, a na trybunach szok i niedowierzanie.
Niestety nasi przeciwnicy bardzo szybko doprowadzili do remisu i jak to zwykle w takich sytuacjach bywa zadecydowały ostatnie minuty meczu.
Kilka minut przed końcowym gwizdkiem zawodnicy z Otwocka zadali trzeci tym razem śmiertelny cios i było po meczu...
Co możemy powiedzieć po tym spotkaniu? Nie oszukujemy się wielu kibiców spodziewało się blamażu tymczasem my o mały włos nie wróciliśmy do Łaskarzewa z kompletem punktów.
Fakty są takie, że postawiliśmy się faworytowi jednak po 2 kolejkach w dalszym ciągu nie mamy na swoim koncie nawet punktu. Sytuacja robi się frustrująca tym bardziej, że w 3 kolejce czeka nas kolejny ekstremalnie trudny mecz.
Już 1 września 2019r o godzinie 17 na stadionie Promnika dojdzie do arcy-ważnego pojedynku z Pilawą. Nie chodzi nawet o to, że będą to kolejne derby... My po prostu potrzebujemy punktów - trzecia porażka z rzędu nie wchodzi w grę!
admin sierpień 24 2019 21:07:11 0 ˇ 562
II Kolejka spotkań A Klasa 2019/2020
2 kolejka
Bór Regut       Józefovia II Józefów
Bór Regut 3 : 0 Józefovia II Józefów
Sobota godz 16 : 00 sędziują : Szawerdo , Cieślik , Kostyra .
Bramki gospodarze : Szrajder - 62 , 77 , Miernicki - 82 min.
Start Otwock       Promnik Łaskarzew
Sobota godz 17 : 00 sędziują : Kmita , Kowalczyk , Królewicz .
Bramki gospodarze : Napieraj - 20 , Piotrzkowicz - 66 , Śmierzyński - 78 min .
Bramki goście : Jarzyna - 54 , Paśnicki - 58 min .
Amur Wilga       SRT Halinów
Amur Wilga 1 : 2 SRT Halinów
Sobota godz 17 : 00 sędziują : Książek , Łasiński , Surdack .
Bramki gospodarze : Wawer - 22 min
Bramki goście : Zając - 27 , Jarzębski - 36 min .
Advit Wiązowna       PKS Radość
Advit Wiązowna 0 : 2 PKS Radość
Sobota godz 17 : 00 sędziują : Skoczylas , Włodarczyk , Mielańczuk .
Bramki goście : Musiał - 63 min , Kociński - 78 min .
Vulcan Wólka Mlądzka       Zły Warszawa
Vulcan Wólka Mlądzka 2 : 4 Zły Warszawa
Sobota godz 17 : 00 sędziują : Kosiorek , Szynkowski , Pawłowski
CKS Celestynów       KS Wesoła
CKS Celestynów 0 : 1 KS Wesoła
Niedziela godz 16 : 00 sędziują : Ziółkowski , Gawiński , Surdacki .
Bramki goście : Kucharczyk - 24 min .
Burza Pilawa       Wisła Maciejowice
Burza Pilawa 4 : 1 Wisła Maciejowice
Niedziela godz 16 : 00 sędziują : Mianowski , Pawelec , Halulko .
Bramki gospodarze : Kowalczyk - 42 , 47 min , Dobrowolski - 75 , Krzyśpiak - 90 min .
Bramki goście : Misiak - 35 min .
admin sierpień 23 2019 19:22:55 0 ˇ 398
Powiedzieli po meczu z Wisłą Maciejowice
Marcin Cieśla
Niestety był to typowy mecz walki w którym obie drużyny skoncentrowały się na kasowanie akcji przeciwnika i graniem długich piłek do przodu. Przeciwnik wykorzystał dwie takie piłki i to on zgarnął cenne 3pkt.Kibicow możemy tylko przeprosić za słabe widowisko.

Emil Kozikowski
Pierwszy mecz inaugurujący rundę przegrywamy na wyjeździe z Wisłą. Spotkanie było typowym meczem walki, w którym żadna z drużyn nie zaprezentowała się z dobrej strony. Zagraliśmy w tym meczu bardzo słabo i ciężko tak naprawdę powiedzieć coś pozytywnego po meczu. Mam nadzieję, że był to tylko wypadek przy pracy i w kolejnych meczach drużyna pokaże, że stać nas na dobrą grę i uzyskamy korzystny wynik.
admin sierpień 19 2019 22:14:30 0 ˇ 500
Pora na OKS Otwock

Po przegranej bitwie w Maciejowicach jeszcze na dobre nie opadł kurz tymczasem my patrzymy już na mecz nr 2.
W sobotę 24 sierpnia 2019r o godzinie 17:00 nasza drużyna zmierzy się w meczu wyjazdowym z liderującym Startem Otwock, który bez wątpienia celuje w tym sezonie w awans do "okręgówki".
Nie trudno się domyślić, że to gospodarze będą w tym meczu występować w roli zdecydowanego faworyta i właściwe każdy inny wynik jak zwycięstwo Otwocka będzie upatrywanie jako spora niespodzianka.
Czy nasz zespół stać na to by wrócić z Otwocka z jakimikolwiek punktami? Czy w niecały tydzień trener naszej drużyny będzie w stanie zupełnie odmienić oblicze swoich podopiecznych?
Jedno jest pewne- my kibice wierzymy w sukces i już dziś zaciskamy kciuki za naszych ulubieńców. Powodzenia Panowie! Pokażcie wszystkim niedowiarkom, że to co się stało w Maciejowicach to był po prostu wypadek przy pracy.

admin sierpień 19 2019 21:20:39 0 ˇ 434
Wisła Maciejowice 2 : 0 Promnik łaskarzew
Za nami pierwsza kolejka sezonu 2019/2020 warszawskiej Klasy A, która bez wątpienia wielu osobom dała do myślenia. Los chciał, że już na inaugurację przyszło nam zagrać derby ze starym dobrym znajomym zza miedzy tj. Wisłą Maciejowice.
Być może byli tacy, którzy bardzo optymistycznie podchodzili do tego spotkania jednak my nauczeni doświadczeniem ostatnich sezonów woleliśmy dmuchać na zimne. Liczyliśmy oczywiście na komplet punktów nie zapominając przy tym w jak ogromnym dołku jesteśmy po spadku z Ligi Okręgowej.
Niestety nasze obawy sprawdziły się..... Zagraliśmy katastrofalne zawody nie stwarzając sobie nawet pół dobrej okazji bramkowej. Jedni nazwą to co się działo na boisku "antyfutbolem" inni po prostu kopaniną bez ładu i składu.
Nie to jednak w tym wszystkim było najgorsze. Okazuje się bowiem, że Wisła wcale nie przewyższała nas poziomem, a mimo to potrafiła zaaplikować nam 2 bramki zgarniając komplet oczek.
Ciężko jest po jednym meczu wypowiadać się o poziomie ligi ale zaryzykujemy stwierdzenie, że Wisła raczej nie będzie się biła o pierwszą piątkę w tabeli.
Przegraliśmy zatem arcy-ważny mecz z zespołem, który prawdopodobnie okupować będzie dolną część tabeli a to boli najbardziej.
Podsumowując: nie chcemy oglądać takiego Promnika bo z taką grą bliżej nam do Klasy B niż do powrotu do "okręgówki". Może po prostu zapomnijmy o tym co wydarzyło się w Maciejowicach i skupmy się na meczu nr 2
admin sierpień 18 2019 22:28:25 0 ˇ 521