Od Ekstraklasy do III Ligi
Strony Klubowe Mazowsza
Mateusz Pydyniak o meczu z Vulcanem
Mateusz Pydyniak
W pierwszej połowie mieliśmy zdecydowanie więcej okazji niż przeciwnik. Gra choć wydawało się, że momentami chaotyczna to swoje założenia spełnialiśmy.
W drugiej odsłonie meczu walka była dużo bardziej agresywna. Sporo fauli, niepotrzebnych potyczek słownych i nieprzemyslanych wejść. Skutkiem były żółte i czerwone kartki. Finalnie - zasłużona wygrana 1:0 i wchodzimy z powrotem na właściwe tory.

admin wrzesień 16 2019 22:13:09 0 ˇ 59
Piotrek Jarzyna o meczu z Vulcanem
Piotr Jarzyna
To był typowy mecz walki. Sędzia pokazał sporo żółtych kartek i dwie czerwone. Pod względem sytuacji bramkowych oraz z przebiegu całego meczu sądzę że to my byliśmy dziś lepsi. Mięliśmy nieco więcej sytuacji bramkowych i przy lepszej skuteczności oraz odrobinie szczęścia mogliśmy zakończyć to spotkanie wyższym wynikiem. Cieszy fakt, że każdy z zawodników wyszedł na boisko w pełni zaangażowany i że kolejny mecz gramy na 0 z tyłu.

admin wrzesień 16 2019 21:32:08 0 ˇ 24
Promnik Łaskarzew 1 : 0 Vulcan Wólka Mlądzka
Jeszcze tydzień temu przed meczem z Borem Regut z dorobkiem 0 punktów planowaliśmy się na samym dnie warszawskiej A Klasy.
Dziś sytuacja wygląda już zgoła inaczej, a co za tym idzie perspektywa na nadchodzące tygodnie uległa znaczącej poprawie.
W niedzielę na Kusocińskiego zawitał Vulcan, który w tym sezonie podobnie jak my spisuje się znacznie poniżej oczekiwań swoich kibiców.
Mecz nie należał może do najładniejszych ale uczciwie trzeba przyznać, że to my wyglądaliśmy na boisku nieco lepiej.
Sami piłkarze w prywatnych rozmowach przyznają, że był to kolejny typowy mecz walki, który po prostu trzeba było wybiegać. Finalnie nie liczył się styl tylko zdobycz punktowa!
Można powiedzieć, że nasi chłopcy wykonali swój plan w stu procentach bowiem wygrali to arcy ważne spotkanie nie tracąc przy tym gola.
Strzelcem jedynej bramki w tym meczu był Pietryka dla którego jest już drugie trafienie w tym sezonie. Oby tak dalej!
Nie sposób nie odnotować faktu, że kolejny raz schodzimy z boiska w nieco okrojonym składzie. Tym razem czerwień zobaczył Pietryka, który chwilę wcześniej bramką na 1:0 wprowadził w ekstraze fanów Promnika.
A co przed nami?
Już 21-go września 2019r zagramy na wyjeździe z Advitem Wiązowna, który w ostatniej kolejce ograł na wyjeździe Wisłę Maciejowice. Zapowiada się potwornie ciężki mecz w którym na dobrą sprawę ciężko wskazać zdecydowanego faworyta.
Powodzenia Panowie! Dzięki za mecz z Vulcanem!
KS Wesoła 2 : 2 Start Otwock
Sobota godz 15 : 00 sędziują : Sienkiewicz , Łasiński . Matczak .
Kuba Brzostowski
Od początku meczu to my dominowaliśmy. Według mnie graliśmy dobrze w obronie jak i w ataku. Po strzeleniu bramki z rzutu karnego nie minęło kilka chwil, a już mogliśmy podwyższyć prowadzenie, a co za tym idzie mieć spokojny mecz. Utrzymaliśmy prowadzenie do przerwy, a na drugą połowę wyszliśmy jeszcze bardziej zdeterminowani. Widać było walkę, której efektem była bramka na 2:0. Po tym golu mecz był już pod kontrolą. Jeżeli chodzi o czerwoną kartkę to byłem troszkę zdziwiony decyzją sędziego. Po moim zejściu gospodarze strzelają sobie "samobója" i na tablicy pojawia się trójka. Moim zdaniem drużyna wreszcie się odblokowała i teraz będzie już tylko lepiej

Przed meczem wiedzieliśmy, że to jest spotkanie w którym musimy wyjść i walczyć o swoje. Od początku widać było zaangażowanie u każdego z zawodników, chęć zwycięstwa i przełamania złej passy. Nasza dobra i agresywna gra w odbiorze przyniosła bramki oraz wiele sytuacji podbramkowych.

Emil Kozikowski
Po 3 kolejnych porażkach drużyna w końcu notuje wygraną na którą w pełni zasłużyła. Widać było zaangażowanie ze strony wszystkich zawodników. Myślę, że jako drużyna zagraliśmy dobre spotkanie. Cieszy również fakt, że w końcu udało nam się zagrać na zero z tyłu. W imieniu całej drużyny chcieliśmy pogratulować naszemu koledze z drużyny Danielowi Fic, który w sobotę został tatą. Z okazji narodzin synka przesyłamy gratulacje dla młodych rodziców!
admin wrzesień 08 2019 21:38:23 0 ˇ 88
Bór Regut 0 : 3 Promnik Łaskarzew
Przed meczem z Borem Regut wszyscy drżeliśmy o wynik... Wiedzieliśmy, że porażka nie wchodzi w grę i bardzo wierzyliśmy w to, że drużyna wreszcie zaskoczy.
Udało się! Nasz zespół wyszedł na to spotkanie niezwykle zdeterminowany i właściwie od 1 minuty widać było kto będzie dziś dzielił i rządził na boisku.
Były sytuacje bramkowe, które prędzej czy później musiały przynieść upragnione gole.
Wszystko zaczęło się w 33 minucie kiedy to sędzia zasygnalizował faul, a następnie wskazał na wapno. Do piłki podszedł Pietryka, który pewnym strzałem wyprowadził nasz zespół na prowadzenie.
W tym miejscu należy wspomnieć, że kilka minut wcześniej Promnik marnuje dwie stuprocentowe sytuacje....
Tuż po strzeleniu gola mamy kolejną setke, ale znów brakuje nieco dokładności.
Po przerwie Promnik znów rzuca się do walki. Widać było że skromne 1:0 w tym meczu jest dla naszych chłopców niewystarczające
W 64min upór i walka o każdą piłkę wreszcie przynoszą efekty. Bramkę na 2:0 strzela Jarzyna dla którego jest to już drugie trafienie w tym sezonie. Oby tak dalej Piotrek!
Wydawało by się, że jest już po meczu tymczasem my dalej cisnęliśmy rywala. Efektem niezłej gry jest bramka samobójcza jednego z zawodników Boru, która definitywnie zakończyła ten mecz.
Z czysto dziennikarskiego obowiązku należy wspomnieć o tym, że ŁKS kończył to spotkanie w 10 bowiem czerwony kartonik obejrzał ( naszym zdaniem nieco przedwcześnie ) Kuba Brzostowski.
Podsumowując: Gratulujemy zwycięstwa i przełamania na ktore wszyscy tak bardzo czekaliśmy. Miejmy nadzieję, że bez tego olbrzymiego bagażu emocjonalnego najbliższy mecz z Vulcanem znów pojdzie po naszej myśli. Najwyższy czas odczarować boisko przy ul. Kusocińskiego.
Piotrek Jarzyna o meczu z Burzą Pilawa
Najważniejszym momentem meczu była strata bramki na 1 do 0 już w 1 minucie. Efektem było to, że to my musieliśmy wziąć się za grę i kreować sytuacje. Burza mogła grać to co do czego była przygotowana, czyli szybkie kontrataki i silna obrona. Niestety nasze dobre wejście w drugą połowę nie przyniosło efektów i straciliśmy bramkę na 2:0 To nas całkowicie załamało.
admin wrzesień 04 2019 21:21:39 0 ˇ 103
Promnik Łaskarzew 0 : 2 Burza Pilawa
Po dwóch kolejnych porażkach z rzędu przyszedł czas na pojedynek z Burzą Pilawa.
Nawet w najczarniejszych snach nikt nie przypuszczał, że nasza drużyna po trzech pierwszych kolejkach warszawskiej A Klasy może mieć na swoim koncie 0 punktów.
Aby uniknąć tego nieciekawego scenariusza należało zapunktować z Pilawą, która do Łaskarzewa jak zwykle przyjechała bardzo zmotywowana
Niestety stało się najgorsze... Po raz kolejny zagraliśmy poniżej swoich oczekiwań i znów zeszliśmy z boiska pokonani.
Goście nie zagrali może koncertowo, ale to co pokazali w Łaskarzewie zupełnie wystarczyło by zgarnąć komplet oczek.
Co dalej z Promnikiem Łaskarzew? Czy doczekamy się przełamania i powrotu na odpowiednie tory?
Przed sezonem wielu liczyło na to, że spadek do A Klasy to tylko chwilowy koszmar tymczasem sytuacja na dziś wygląda tak, że bliżej nam do klasy B niż powrotu do okręgówki.
Żal patrzeć na to co się dzieje z naszymi seniorami tym bardziej, że zapowiedzi przedsezonowe były obiecujące.
Konia z rzędem temu, kto wprowadzi do szatni naszego zespołu trochę tlenu. Otrząśnięcie się po tak fatalnym starcie sezonu to prawdziwa sztuka.
A co przed nami? Już 8 września 2019r o godzinie 16 zagramy na wyjeździe z Borem Regut, który do tej pory zgromadził na swoim koncie 3 punkty po gładkim zwycięstwie z rezerwami Józy.
Spójrzmy prawdzie w oczy - to nie my będziemy w tym pojedynku faworytami.
Tak czy siak tradycyjnie trzymamy kciuki za nasz zespół wierząc, że najgorsze już za nami. W meczu z Borem w grę wchodzi tylko zwycięstwo!
Józefovia II Józefów 2 : 1 Vulcan Wólka Mlądzka
Sobota godz 14 : 30 sędziują : Kuźnik , Serafinowicz , Lepianka .
Bramki gospodarze : Aziz - 26 , Makulec - 78 min .
Bramki goście : Grabowski - 45 min .
KS Wesoła       Amur Wilga
KS Wesoła 4 : 1 Amur Wilga
Sobota godz 15 : 00 sędziują : Pietrzak M , Szynkowski , Misiowski .
Bramki gospodarze : Wołowicz , Wołowicz , Żaboklicki , Zając
Bramki goście : brak danych
Zły Warszawa       Advit Wiązowna
Zły Warszawa 3 : 1 Advit Wiązowna
Sobota godz 17 : 30 sędziują : Ozga , Bartnicki , Mostowska .
Bramki gospodarze : Malinowski - 6 , Banecki - 79 , Gerasimiuk - 84 min.
Bramki goście : Wesołowski - 43 min .
SRT Halinów       Start Otwock
SRT Halinów 1 : 3 Start Otwock
Niedziela godz 16 : 00 sędziują : Mandes K , Pietrzyk K , Kądziela .
Bramki gospodarze : Gomulski - 55 min .
Bramki goście : Kuca - 63 , Gałązka - 66 , Zapaśnik - 68 min
Wisła Maciejowice       Bór Regut
Wisła Maciejowice 4 : 1 Bór Regut
Niedziela godz 16 : 30 sędziują : Wieliczko , Krogulski , Pawelec .
Bramki gospodarze : Włodarczyk - 45 , Krogolec - 55 , Siembora - 56 , 77 min .
Michał Jankowski
Uważam, że mecz na pewno dużo wygodniejszy niż poprzedni ze względu na wyższy poziom przeciwnika. Mieliśmy swoją chwile którą wystarczyło dotrzymać do końca w celu uzyskania korzystnego wyniku lecz przeciwnik wykorzystał dosyć podstawowy błąd naszej obrony podcinając nam skrzydła poprzez strzelenie bramki wyrównującej. Brakowało nam kilku podstawowych zawodników jak i zmienników co oczywiście wpłynęło na wygląd całego meczu.

Przed meczem wiedzieliśmy, że to jest jedna z najlepszych drużyn w lidze, ale to nas jedynie bardziej motywowało żeby wyjść na boisko i zagrać dobry mecz. Niestety po bardzo dobrym wejściu w drugiej połowie nie udało nam się dowieść korzystnego rezultatu do końca. Pogoda nie sprzyjała, a rywal jak już wcześniej wiedzieliśmy był bardzo dobry.
admin sierpień 26 2019 17:17:53 0 ˇ 151